HOOB ajakirjas TööstusEST: kohanemises peituvad uued võimalused

TööstusEST: kohanemises peituvad uued võimalused

Ajakirjas TööstusEST ilmus artikkel, kus teiste seas jagas ka HOOBi asutaja ja tegevjuht Priit Raid oma kogemusi koroonapandeemiaga toimetulekul. Koroonapandeemia tõi tootmisesse küll igapäevase desinfitseerimise, kuid tehase töö ei katkenud kriisi ajal kordagi peatunud, rääkis Raid.

Raidi hinnangul on suurim proovikivi käimasolevate projektidega planeeritud ajagraafikus püsimine, sest viivitusi tuli nii tarnijate kui ka klientide poolt. Kuna reisimine on keelatud, siis ei saanud välisklientidele paigaldada nende tellitud tootmisliine ja robotsüsteeme. Samas olemasolevate seadmete tehnilises toes ja hoolduses võeti kasutusele distantslahendused, mis aitasid klientide tehased töös hoida.

Kokkuhoiuvõimaluste otsimise asemel lähebki praegu tähelepanu pigem uute müügivõimaluste leidmisele. Koroonakriis on sellele isegi hea aluse loonud, sest tugevamalt on välja tulnud vajadus tootmist ja tehaseid automatiseerida – võrreldes inimesega on robotil praeguses kriisis oluline eelis, sest robot ei saa nakatuda ja ei jää haigeks, seega on risk tootmise seiskumiseks väiksem, selgitas HOOBi tegevjuht.

Samuti on Raidi sõnul osade sektorite puhul ka tootmismahud kasvanud. Näiteks logistikaettevõtete töökoormus on suurenenud ja nad vajavad efektiivseid robotsüsteeme pakkide automaatseks käsitlemiseks.

Loe artiklit edasi siit: https://toostusest.ee/uudis/2020/05/20/kohanemises-peituvad-uued-voimalused/

Võta ühendust

Võta ühendust