Ajakiri Elektriala: Eesti noored andekad insenerid ehitavad masinaid tööstushiidudele

Enam kui 130-aastase ajalooga tööstusettevõte ABB otsustas võimsate mootorite juhtimiseks mõeldud sagedusmuundurite koosteliini mehhaniseerida, et tootmist tõhustada. Asja muutis keerukamaks see, et tootmisprotsessis peavad osalema lisaks seadmetele ka inimesed. Seega tuli luua ohutud ja ergonoomilised lahendused inimeste ning masinate koostööks. HOOB võttis selle väljakutse vastu.

Alustuseks saadi sisend tootest ja ootustest tootlikkusele, mille alusel hakati disainima täiesti uut liini. Arendusfaas kestis 5 nädalat, seejärel sama kaua komponentide tootmine ning siis liini kokkupanek, käivitamine ja testimine, mille järel paigaldati liin tehasesse. Pärast 5 kuud sai ABB ainulaadse 14-meetrise liini, mis koosneb 6 tööjaamast ja 5 vabajooksu konveierist. Liin muudab tootmise märgatavalt kiiremaks ja selle ülesehitus annab liini juhile kiiresti hea ülevaate nii töö etappidest kui ka materjalivoogudest. Investeeringu tasuvusajaks on umbes 1,5 aastat ning liini oodatav kasutusaeg umbes 10 aastat, kusjuures HOOB pakub sellest garantiid tervelt 2 aastaks.

Loe täismahus artiklit siit: Ajakiri Elektriala: Eesti noored andekad insenerid ehitavad masinaid tööstushiidudele

https://new.abb.com/news/et/detail/59883/elektriala-artikkel-eesti-noored-andekad-insenerid-ehitavad-masinaid-toostushiidudele 

Võta ühendust

Võta ühendust